Rubin: Kosova ne rruge te mire te njohjes
Albeu.com
Ish-zëdhënësi i Departamentit të Shtetit amerikan në kohën e luftës në Kosovë, James Rubin, aktualisht këshilltar i jashtëm për diplomaci i sekretares amerikane, Hillary Clinton dhe presidentit Barack Obama, ka ...... thënë se njohjet e reja varen nga angazhimet e vet kosovarëve.
Në një intervistë ekskluzive për RTV21, Rubin tha se kjo do të jetë betejë e gjatë dhe njohjet do të varen edhe nga politikat që do t'i ndjekin lidershipi i Kosovës.

Sa i përket integrimit të serbeve në institucionet e Kosovës, Rubin tha se kjo do të arrihet vetëm nëse do të ketë zhvillim ekonomik.

Rubin tha po ashtu se sekretarja Clinton si njohëse e mirë e zhvillimeve në Kosovë do të vazhdojë të ndihmojë popullin e Kosovës siç kishte bërë burri i saj Bill Kllinton. (rtv21)
Shtuar më 21/04/2009, ora 14:19
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori