Rritet numri i objekteve të pabanueshme pas tërmetit
Nga njoftimi i ministrisë së Brendshme, mësohet se nga 1963 objekte të inspektuara në Bashkinë Durrës, 639 janë të pabanueshme dhe 88 për tu prishur.

Ndërkohë, deri më tani në bashkinë Durrës janë shembur gjithsej 31 objekte nga të cilat:

2 pallate (5-katësh">5-katësh dhe 6-katësh">6-katësh) janë prishur me shpërthim të kontrolluar nga forcat xhenio të Ministrisë së Mbrojtjes)
3 hotele (Hotel “Gostivari” 6-katësh">6-katësh, Hotel “Vila Verde” 5-katësh">5-katësh, Hotel “Ljubjana” 5-katësh">5-katësh)
26 objektet e tjera kanë qenë me funksion banimi.
Aktualisht, po prishet një objekt në Durrës
Shtuar më 09/12/2019, ora 15:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori