Rritet cmimi naftes ne Kosove
Albeu.com
Çmimi naftës në Kosovë ka pësuar një rritje të lehtë pasi edhe në botë kjo javë u mbyll me një rritje prej 5 përqind të naftës në tregjet ndërkombëtare. Çmimi i naftës është ngritur nga 0.92 euro në 0.96 euro, mirëpo këto çmime ndryshojnë nga pika e shitjes në pikën tjetër.
Arsyeja e ngritjes sipas specialistëve mund të jetë rritja e kërkesës nga konsumatorët duke qenë se jemi në një stinë të ftohtë. Nafta në Kosovë ka pasur një çmim mjaft të qendrueshëm për një kohë të gjatë dhe kjo është rritja e parë pas disa muajve.
Shtuar më 14/02/2010, ora 22:22
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori