Rrëzohet kërkesa e Golemit për veçim të dosjes
Sot Gjykata e Tiranës nisi gjyqin për Elivar Golemin, ish kryeinspektoren e Bankës së Shqipërisë. Golemi përsëriti edhe njëherë kërkesën për veçimin e dosjes së saj, por gjykata nuk e pranoi një gjë të tillë.

Sipas saj, "nuk jemi në kushtet kur çështja në fjalë duhet të trajtohet e veçuar". Bashkë me Golemin, në gjyq janë edhe Ilir Dedja, Emiljano Lamçe dhe Mehdi Molla. Akuza që rëndon mbi ta është ajo e "shpërdorimit të detyrës". /albeu.com/
Shtuar më 18/03/2015, ora 14:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori