Rrezikon 30 vite burg në Itali, i riu arrestohet në mes të lokalit në Tiranë
Blutë e kryeqytetit kanë arrestuar një 31-vjeçar i shpallurkërkim nga drejtësia italiane, për veprat pénale “Grup kriminal” dhe “Trafikimi i lëndëve nárkotike”.

Falë operacionit “Befasia” në Unazë të Re, në ambientet e një lokali, u bë e mundur kapja e shtetasit të shpallurkërkim ndërkombëtar: E. P., 31 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas ishte shpallurkërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, pasi Gjykata e Milanos ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar duke caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Grup kriminal” dhe “Trafikimi i lëndëve narkotike”, për të cilat maksimumi i dënimit është 30 vite.

Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Romën, vijon veprimet për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Italisë.

Shtuar më 17/11/2020, ora 10:09

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori