Sulm në Norvergji, autori i armatosur rrëmben auto ambulancën dhe shtyp këmbësorët
Rrëshqasin dherat, bllokohet aksi Mirditë – Fushë Arrës
Disa pjesë të segmentit rrugor që lidh Mirditën me Fushë Arrëzin kanë pasur rrëshqitje të dherave si pasojë e reshjeve të shiut që ranë gjatë ditës së sotme.

Rrëshqitjet e dherave kanë çuar në bllokimin e aksit Mirëditë-Fushë Arrëz. Në vendngjarje do të dërgohen fadroma dhe një grup ekspertësh vlerësimi.

Nga rrëshqitjet e dherave nuk raportohen dëme në njerëz, ndërsa është njoftuar për rastin Emergjencat Civile dhe ARRSH.

Shtuar më 15/08/2018, ora 18:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori