Rreshjet e dendura të shiut, kaos në Tiranë
Reshjet e dendurashiut bllokojnë Tiranën. Qytetarët e kryeqytetit janë përballur sot me një situatë të pazakontë në trafikun rrugor si pasojë e rrebeshit të shiut. Unaza por edhe rrugët tjera kryesore, kanë përjetuar një bllokim të vërtetë për mëse tre katër orë, ndërsa qytetarë të shumtë kanë qëndruar në shi në stacionet e autobusëve.

Veturat, furgonët dhe autobusët kanë mbeturbllokuar me orë në rrugë ku radhët e gjata të makinave kanë bllokuar kalimin.

Jashtë funksioni kanë dalë edhe semaforët të cilët edhe pse ndizeshin me jeshile në shumë kryqëzime, nuk kishin efekt pasi rruga e kalimit ishte e bllokuar në çdo anë.
Shtuar më 22/11/2010, ora 17:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori