Rrëfimi i 68-vjeçares pasi mundi COVID-19: Ishte udhëtim drejt ferrit, por ia dola!
Koronavirusi është virusi infektiv që po trondit botën.

"Koronavirusi nuk është një grip i parëndësishëm: dhimbja është shumë e fortë dhe ndjen se po digjesh brenda".

Një grua 68-vjeçare, Fernanda, paciente me Covid-19 nga spitali Kremona e dalë disa ditë më parë, tregoi historinë e saj.

"Unë jam gjallë dhe ndihem me fat," tha Fernanda, ndërsa foli për atë sëmundje duke zbuluar se nëse nuk do të shkonte në spital, megjithatë, ajo mund të mos ishte këtu për të treguar.

“Ethet midis 37 dhe 38 gradë nuk treguan asnjë shenjë rënie, natën po djersija shumë dhe mushkëritë dukej sikur ishin në zjarr”, rrëfen historinë e saj Fernanda në "Giornale di Brescia".

Shtuar më 18/03/2020, ora 16:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori