Roli i ONM-së në Shqipëri, ambasadorja e BE takim me Petrit Vasilin
Ambasadorja e Bashkimit Evropian Romana Vlahutin ka ka zhvilluar një takim me ministrin e Drejtësisë Petrit Vasili në ambientet e ministrisë së Drejtësisë.

Mësohet se në focus të takimit është letra e Vasilit ku shprehte shqetësimin për rolin e ONM-së në Shqipëri.

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, në datën 20 shkurt i ka dërguar një letër dy ambasadorëve, atij amerikan Donald Lu dhe asaj të BE-së, Romana Vlahutin, të cilët do të jenë edhe anëtarë në bordin e OMN-së për zbatimin e ligjit të vettingut. /albeu.com/

Shtuar më 02/03/2017, ora 10:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori