Rivendoset me 25 yje pema e Vitit të Ri mes Tiranës, zbulohet kuptimi prekës i tyre (FOTO LAJM)

Pema e Vitit të Ri është rivendosur nga Bashkia e Tiranës, pas djegies së saj nga një grup protestuesish pak ditë më parë.

Kryebashkiaku Erion Velaj ka postuar fotot e Pemës së Vitit të Ri dhe na tregon një detaj tejet të veçantë që e karakterizon atë.

Ndryshe nga herët e tjera, është dekoruar me 25 yje, si simbol që personifikojnë 25 mjekët që kanë humbur betejën nga CO VID-19.

"Sa e bukur është Tirana e festave! Pema e Vitit të Ri vezullon edhe më fort me 25 yjet, që simbolizojnë jetët e mjekëve që na mori pabesisht COVID-19",-shprehet Veliaj.

Shtuar më 19/12/2020, ora 11:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori