Riparimet e defekteve, CEZ ngre grupe pune
CEZ Shpërndarje ka njoftuar ngritjen e grupeve emergjente për riparimin e defekteve të cilat ka lënë pa drita disa zona të veriut që janë përfshirë nga moti i keq. Sipas drejtuesve të kësaj kompanie po punohet në disa zona për riparimin e defekteve.“Kemi bazë materiale për ruparimin e avarive. Kemi ngritur shtabe emergjente në 4 prefektuar të vendit. Më urgjente situata është paraqitur ne Grykë Valbonë ku 30 familjeve u mungon energjia elektrike dhe në Vermosh ku janë dëmtuar rëndë linjat që furnizojnë një pjesë të madhe të zonës”. Gjatë këtyre ditëve të ftohta konsumi i energjisë është rritur shumë. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2012, ora 11:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori