Riorganizimi i brendshëm i PS-së, mblidhet Asambleja Kombëtare (FOTO LAJM)

Partia Socialiste pritet të mblidhet ditën e sotme në në orën 10:00 për Asamblenë Kombëtare.

Në këtë mbledhje asambleje janë renditur 8 pika, kryesisht me karakter organizimin e PS-së përpara zgjedhjeve vendore të 30 qershorit.

Mes tyre vlen të theksohet riorganizimi i brendshëm i PS, miratimi i vendimit për krijimin e regjistrit dixhital të PS, miratimi i vendimit për krijimin dhe funksionimin e shtabeve elektorale në të gjitha nivelet për zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019, thirrja e kongresit të PS në datën 30 mars 2019 si dhe miratimi i vendimit për ngritjen e grupit të punës për statutin e ri të PS./albeu.com/
Shtuar më 28/12/2018, ora 09:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori