Rikthim në "skenën e krimit", PD denoncon vendimin për kazinotë
Partia Demokratike denoncon vendimin e qeverisë për rihapjen e kazinove.

Me një reagim përmes shefit të kabinetit të kryetarit të PD-së, Dorjan Teliti, çdo premtim i Edi Ramës edhe ky u tret për interesa të oligarkëve.

“Deri në ditët e fundit qeveria më e dështuar dhe e korruptuarrajon e më gjerë, punon për të njëjtët grusht klientësh, por asnjëherë për shqiptarët”, shkruan ai.

Rikthim në “skenën e krimit”…

Plot dy vjet më parë, nga foltorja e Parlamentit të deligjitimuar, KM deklaronte: …kazinotë do të jenë të mundura vetëm për hotelet me 5 yje, ASNJË LËSHIM NË ASNJË HAPËSIRË TJETËR.

Dhe si çdo premtim i Edi Ramës, edhe ky u tret në pluhurin e harresës dhe të interesave të oligarkëve të tij. Sot, dy vjet më vonë, ndonëse në një kohë që BE ka futur Shqipërinë në listën gri për pastrimin e parave dhe ka nënvizuar lojërat e fatit si një nga mënyrat se si pastrohen paratë, Rama në nxitim e sipër, në muajt e fundit të qeverisjes së tij agonike, rikthen në lojë kazinotë në zemër të Shqipërisë, në qendrën historike të Tiranës.

Nuk mendojnë as edhe një sekondë si të ndihmojnë mijëra bizneset që po falimentojnë, apo si të mbështesin sadopak qindra mijëra njerëz që kanë humbur vendin e punës dhe sot vuajnë për bukën e gojës, por çdo gjë në funksion të groposjes së Shqipërisë edhe më shumë në vorbullën e parave të pista, me të njëjtët dhe për të njëjtët që dje u hoqi TVSH-në për jahtet, dhe u uli e qeranë e pronave shtetërore.

Deri në ditët e fundit qeveria më e dështuar dhe e korruptuarrajon e më gjerë, punon për të njëjtët grusht klientësh, por asnjëherë për shqiptarët.

Koha t’i japim fund kësaj zhvatjeje të xhepave të njerëzve dhe pasurive publike. #-228ditë #ditëmëtëmira
Shtuar më 09/09/2020, ora 21:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori