Rikthehet Spahiu: Karriget jane të perkohshme, kauzat të perjetshme
Kreu i Alenacës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu dhe dhjetra aktivistë të kësaj partie kanë protestuar sot në Kakavijë, për të ndalur sipas tyre nazistët grekë të Agimit të Artë.

"Sot ora 11.00 Kreshnik Spahiu do te jete me qindra aktiviste kuqezi ne traun e doganes se kufirit Shqiperi-Greqi te Kakavijes per te ndalur nazistet grek te Agimit te Arte. Karriget jane te perkohshme, kauzat e perjetshme" thuhet ne njoftimin e AK-se.

Gjate kesaj proteste Spahiu i kerkon shtetit dhe policise shqiptare shpalljen "Non Grata" ne territorin e Republikes se Shqiperise , e te gjithe pjesetareve te Agimit te Arte te cilet programojne futjen ne Shqiperi per peligrinazhet e tyre anti-shqipetare me 28 Tetor 2013./albeu.com/
Shtuar më 14/09/2013, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori