Riker nuk komenton projektin "Shkupi 2014"
Albeu.com
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Maqedoni, Filip Riker nuk dëshiron ta komentojë projektin “Shkupi 2014”. “Vendimet për projekte të tilla dhe për shfrytëzimin e mjeteve të tilla duhet të merren nga qytetarët e Maqedonisë”, tha Riker.
Rreth paralajmërimeve të ministrit të Drejtësisë, Mihajllo Manevski se do të bëjë anketë të re në mesin e gjykatësve, Rikër konsideron se në të ardhmen duhet të punohet në sferën e jurisprudencës rreth disa sfidave të cilat kanë vërtetuar OSBE-ja dhe institucionet tjera në studimet e tyre”. (makfax)
Shtuar më 08/02/2010, ora 20:27
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori