Riformatohen serverët e Kryeministrisë
Kompjuterët e serverët e Kryeministrisë që kanë qenë në përdorim gjatë këtyre viteve, i janë nënshtruar procesit të riformatimit. Ende nuk dihet nëse është ruajtur, ose jo, ndonjë kopje e këtyre materialeve zyrtare që kanë qenë në kompjuterët e përdorur nga administrata e Kryeministrisë.


Kjo është hera e dytë që serverët dhe kompjuterët e Kryeministrisë riformatohen. Hera e parë u regjistrua në vitin 2011, ku ish-IT i Kryeministrisë, Armando Kasa, u akuzua në atë kohë nga opozita e majtë se fshiu nga serveri i Kryeministrisë pamjet e protestës së dhunshme të 21 janarit, në të cilat dyshohej se ishin edhe ato të vrasjes së katër protestuesve opozitarë pasditen e 21 janarit, të cilët po protestonin në sheshin para Kryeministrisë. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2013, ora 12:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori