Rexhep Qosja: Flamuri kombëtar shqiptar, ide e jashtëzakonshme
Akademiku Rexhep Qosja ka komentuar ngjarjen në ndeshjen Serbi - Shqipëri.

Qosja në një intervistë për "Gazeta Shqiptare" shprehet se flamuri i "Shqipërisë etnike" ngritur mbi qiellin e Beogradit ishte një ide e jashtëzakonshme.

Sipas tij, derisa shqiptarët nuk u lejuan me flamur në stadium ata gjetën një mënyrë të mençur për të reaguar për këtë fakt, me flamurin e "Shqipërisë Etnike" dhe me dy figura të nderuara kombëtare.

Qosja ka dënuar edhe deklaratat e Kojijançiç dhe të Mishel Platinisë.

Profesori i mirënjohur thotë se deklaratat e serbëve ishin raciste.

Gjithashtu, akademiku ka vlerësuar se edhe disa deklarata të politikanëve shqiptarë kanë qenë emocionale./albeu.com/
Shtuar më 17/10/2014, ora 10:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori