Reshjet pushtojnë vendin, si do të jetë moti gjatë pasdites
E hëna ka nisur me reshje në një pjesë të mirë të vendit dhe kështu pritet të vijojë.

IGJEUM ben me dije se nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuaraqarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër.

RESHJET

Në përgjithësi, priten reshje të dobëta (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Gjithsesi, nuk përjashtohet mundësia (ndonëse shumë e vogël) që pasditeve në zona shumë të kufizuaraqarqeve të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me kohëzgjatje të shkurtër (jo më shumë se 1 orë), më e mundshme në terrenet malore (dhe ato pranë tyre).

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 21 / 29 °C

në vendet e ulëta: 19 / 31 °C

në vendet malore: 15 / 28 °C

ERA

era do të fryjë e lehtë deri mesatare

Shtuar më 03/09/2018, ora 09:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori