Reshjet ne Shkoder, mblidhet urgjent sekretariati i digave
Albeu.com
Situata e reshjeve në zonën e Shkodërs ka sjellë mbledhjen urgjent të sekretariatit të digave. Sot në ministrinë e Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjitikës specialistrët, drejtuesit dhe përgjegjësit për tre hidrocentralet Fierzë, Koman dhe ...... Vau i Dejës janë mbdedhur për të analizuar situatën e digave në këtë kaskadë. Të dhënat falsin dhe është bërë një rezume e iformacioneve që disponohet deri në momentin e fundit e lidhur me sasinë e ujit në ujëmbledhësit, sasinë e reshjeve si dhe parashikimi i motit për ditët në vazhdim.
Shtuar më 21/02/2010, ora 20:43
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori