Reshjet e shiut pushtojnë jugun e Shqipërisë: Reshqitje dheu e bllokim aksesh
Reshjet e shiut gjatë 24-orëve të fundit kanë shkaktuar probleme në akset rrugore në jug të vendit.

Burimet bëjnë me dije se në aksin Gjirokastër-Saranndë në afërsi të Syrit Kaltër ka pasur rëshqitje të dheut dhe për momentin rruga po përdoret vetëm me një kalim.

Gjithashtu probleme me rëshqitjen e dherave raportohet të ketë dhe në aksin Gjirokaster-Tepelenë te "Shkalla e zezë".
Shtuar më 23/01/2021, ora 19:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori