Reshjet e shiut paralizojnë punën në portin e Durrësit dhe Vlorës
Reshjet e dendura të shiut që kanë prekur territorin e Shqipërisë ditën e sotme kanë krijuar probleme në dy portet kryesore të vendit. Në portin e Durrësit forca goditëse e dallgëve të detit ka arritur deri në 5 ballë ndërsa erërat kanë pasur një shpejtësi të madhe.

Kjo situataë ka bërë që vetëm puna në port, por edhe vetë lagjet e qytetit të Durrësit janë gjunjëzuar përballë reshjeve të shiut, ku janë regjistruar përmbytje në lagjet periferike të këtij qyteti. /albeu.com/
Shtuar më 27/10/2012, ora 10:30

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori