Reshjet e dendura në vend, përmbytet Gjirokastra
Reshjet e dendura të shirave kanë shkaktuar disa problematika në disa akse rrugore.

Aktualisht, qyteti më problematik është qyteti i Gjirokastrës ku raportohet se si pasojë e reshjeve ka vështirësi në qarkullimin e automjeteve në vendin e quajtur rrethrrotullimi i urës së lumit.

I pakalueshëm është edhe aksi tek Universiteti ndërsa probleme janë evidentuar dhe në objekte private në zonën në fjalë.
Shtuar më 20/11/2018, ora 21:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori