Reshje shiu, përmbytje e acar! Mësoni si do të jetë moti për nesër
Edhe nesër Shqipëria do të jetë në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të shiut, më të dukshme në Ultësirën Perëndimore.

Sipas Meteoalb, do të ketë rishfaqje të reshjeve të dëborës në zonat malore. Në pjesën e dytë të ditës do të ketë një përmirësim të situatës metereologjike.

Për sa i përket temperaturave të ajrit do të kenë zbritje në mëngjes, gjithashtu edhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale -4 gradë Celsius kurse vlerën maksimale në mesditë, 10 gradë Celsius.

Era do të vijojë të fryjë mesatare me shpejtësi 50 km/h në drejtimin kryesisht verilindor duke krijuar dallgëzim 5 ballë.
Shtuar më 25/01/2021, ora 23:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori