Rëndohet situata për Tahirin, tre të arrestuar mund të dëshmojnë kundër
Pëlqej
Gazetari i njohur investigativ Artan Hoxha i ftuar në News24 ka sqaruar edhe njëherë ceshtjen Tahiri dhe gjithashtu ka hedhur dritë mbi detaje të reja të pathëna më parë.

Edhe pse deri tani provat e prokurorisë janë të pakta, dhe madje të papërfillshme, Hoxha thotë se ka disa pjestarë të bandës të penduar që mund të fundosin ish-ministrin e Brendshëm Tahiri.

Hoxha zbulon detaje të reja nga hetimet dhe ngre dyshime se të paktën tre prej anëtarëve të grupit “Habilaj” të arrestuar atje mund të kenë folur dhe mund të kenë dëshmuar dhe janë pikërisht ata që mund ta rrezikojnë ish-ministrin me dëshmitë e tyre.
Shtuar më 16/12/2017, ora 17:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori