Rekordi i zi në Maqedoninë e Veriut, 934 raste të reja me Covid-19, 5 ndërruan jetë
934 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, që është dhe shifra më e lartë e regjistruar deri më tani që nga shpallja e pandemisë.

I lartë është edhe numri i të shëruarve.


Gjithsej 454 persona e kanë fituar betejën me virusin Korona, ndërsa në 24 orët e fundit 5 persona kanë ndërruar jetë.

Janë kryer gjithsej 2 748 teste, edhe ky një tjetër rekord për sa i përket testimeve.

Shkup – 420
Kumanovë – 35
Shtip – 20
Dibër -5
Prilep – 61
Tetovë – 58
Strugë – 5
Tito Veles – 82
Manastir – 33
Ohër – 23
Kavadarcë – 19

Gostivar – 18
Gjevgjeli – 13
Strumicë – 30
Kriva Pallankë – 4
Radovish – 7
Krushevë – 2
Koçani – 22
Probishtip – 8
Demir Hisar – 2

Pehçev – 1
Valandovë – 1
Berovë – 8
Vinicë – 2
Delçevë – 4
Kratovë – 4
Sveti Nokol – 13
Kërçovë – 20
Resnje – 6
Negotinë – 8
Shtuar më 30/10/2020, ora 20:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori