REKORD/ Del numri i pazakontë i fletëve të pavlefshme, si e refuzoi administrata presionin për të votuar
Ashtu siç pritej dhe kishte paralajmëruar Albeu.com edhe më parë, gjatë votimeve të së dielës është shënuar një rekord fletësh të pavlefshme.

Referuar të dhënave të publikuara pak më parë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, përllogaritet që të jenë rreth 46 400 fletë votimi të pavlefshme, ku pjesa dërrmuese e tyre besohet se janë bërë me qëllim të tilla nga nëpunës publik që janë dërguar në qendrat e votimit nën kërcënim për vendin e punës.

Numri më i madh i fletëve të pavlefshme është shënuar në Tiranë, ku vetëm brenda qytetit pa ish-komunat janë numëruar rreth 11 000 fletë të pavlefshme.

Sipas KQZ-së në zgjedhje morën pjesë 812 149 persona, ndërsa në kuti u gjetën 765 825 fletë votimi të vlefshme.

Kështu, "partia" e Fletëve të Pavlefshme është shpallur e dyta në këto zgjedhje duke u prira nga Partia Socialiste, e cila garoi e vetme. /albeu.com/
Shtuar më 03/07/2019, ora 14:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori