Reklama shtetërore, MM shpenzon 300 mijë dollarë për një koncert
Partia Socialiste ka publikuar të tjera fakte të tjera në lidhje me skandalin e reklamës shtetërore. Deputeti Shalsi bëri publike dokumenta që tregojnë se si Ministria e Mbrojtjes në 4 vitet e fundit ka shpenzuar plot 2,465,500 dollarë nga paratë publike, siç theksoi Shalsi për të reklamuar veten.“Mësuam se Ministria e Mbrojtjes ka shpenzuar 300 mijë dollarë për një koncert. Ja dhe shifrat e shpenzuar ndër vite nga kjo ministri: 2007 - 235 000 dollarë; 2008 - 115 000 dollarë; 2009 - 385 000 dollarë; 2010 - 30 000 dollarë; 2011 - 700 000 dollarë dhe 2012 - 700 000 dollarë.”

Ushtria qe nuk kishte mjetet minimale per te ndihmuar dhe kontribuar per fikjen e zjarreve, tha Shalsi në vijim të deklaratës, paska mijëra e miliona dollarë për të shpenzuar për reklama.

“Si shpjegohet që të gjithë këto mijëra dollarë shkojnë vit pas viti tek një dhe vetëm një agjensi prodhimi e më pas tek një televizion? Kjo agjensi dhe ky televizion janë brenda të njëjtës familje”, shtoi deputeti socialist. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2012, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori