Reinhardt i bindur se pavarësia e Kosovës do të arrihet në pranverë të vit
Albeu.com
Ish komandanti i trupave paqeruajtëse në Kosovë, gjenerali gjerman, Klaus Reinhardt, i tha BBC-së së është i bindur se pavarësia e Kosovës do të arrihet në pranverë të vitit të ardhshëm.

Reinhardt ka thënë se beson që Rusia e Kina nuk do të votojnë kundër pavarësisë së Kosovës në KS të OKB-së.

{nl}

Por ai tha se bashkësia ndërkombëtare duhet ta bindë Serbinë për humbjen e Kosovës dhe ta kompensojë këtë humbje me perspektivën evropiane. rtk

Shtuar më 13/11/2006, ora 12:25
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori