Rehn: Statusi i Kosovës pa vonesa
Albeu.com
Cështja e statusit të Kosovës duhet të zgjidhet sa më shpejt. Ky ka qenë mesazhi që ka përcjellë Komisioneri Evropian për Zgjerimin, Oli Rehn, gjatë paraqitjes së progres raportit për vendet që aspirojnë aderimin në BE.Por, Rehn, sugjeroi që për të qenë sa më e qëndrueshme kjo zgjedhje, ajo duhet të zgjidhet me ndërmjetësimin e treshes. Komisioneri i BE-së kërkoi si nga pala shqiptare dhe ajo serbe më shumë përpjekje për të arritur një zgjidhje e cila do të stabilizonte mbarë Ballkanin.
Shtuar më 06/11/2007, ora 22:33
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori