Regjistrohet koalicioni opozitar "Aleanca për të ardhmen"
Partia Socialiste e Shqipërisë
Koalicioni opozitar regjistrohet në KQZ. Emri i koalicionit të majtë është regjistruar si "Aleanca per të ardhmen". Në këtë koalicion bëjnë pjesë PS, PBDNJ, PSD, PDS, G99, PDK, Partia e Gjelbër dhe Partia Ligji për Drejtësinë e Spartak Ngjelës.

Ditë më parë, Ambasadori amerikan Aleksandër Arvizu gjatë një takimi me kreun e KQZ-së shprehu rëndësinë e përgatitjes së zgjedhjeve nga një KQZ e pavarur, çka do të ishte vendimtare për mbarëvajtjen e zgjedhjeve. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2011, ora 21:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori