Regjisori i njohur rrëfen si ia rrëmbeu zemrën Majlinda Bregut: U bë shkak kolera
Regjisori i njohur, Namik Ajazi ka ndarë me publikun në emisionin “Rudina”, disa detaje pikante nga jeta e tij personale.

Ai është i martuar prej 22 vitesh me ish- deputeten demokrate, Majlinda Bregu, dhe janë prindër të dy fëmijëve.

Në studio, ai ka treguar se ka qenë realizimi i kronikës për kolerën, që u bë shkak i njohjes midis tyre. Këtu i referohet vitit ’94, e më tej ai hodhi hapin e madh.

“Jemi njohur në TVSH, ishte një moment në ’94, kur u fol për një epidemi kolere. Unë vij nga Telenora për të xhiruar diçka, me një grup miks, pra do të përdornim të njëjtin operator.

Dhe Majlinda asokohe bashkëpunonte me televizionin, ishte në vitin e fundit në Fakultetin e Shkencave Sociale, bashkëpunonte me televizionin si gazetare dhe spikere lajmesh e orës 20:00.

Kështu që qëlluam që bëmë atë udhëtim bashkë, për të bërë kronikën. Nuk ishte mbase kolera, por kjo u bë shkak i njohjes mbas së cilës ne filluam të takoheshim. Unë vendosa të bëj hapin e madh të fejoheshim, dhe të krijonim familje”.

Filmi i tij “Amanet” ka rrëmbyer çmimin e parë në Festivalin e Filmit në Salerno, mes 73 filmave artistikë me metrazh të gjatë.
Shtuar më 20/12/2019, ora 21:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori