Reagon ministria greke për marrëveshjen e detit Shqipërinë
Ministria e Punëve të Jashtme greke ka reaguar për nisjen e bisedimeve me Shqipërinë.

"Raundi i parë i bisedimeve midis Greqisë dhe Shqipërisë mbi zonat detare të kufirit u mbajt sot, më 30 prill 2018, në Tiranë. Takimi u zhvillua në një klimë konstruktive dhe bashkëpunuese".

Ditën e djeshme Ministria e Punëve të Jashtme dhe Evropës njoftoi nisjen e raundit te parë të bisedimeve më Greqinë, në lidhje me marrëveshjen e re. /albeu.com/

Shtuar më 01/05/2018, ora 10:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori