Reagon Erdogan: Jam akoma president, grushtshteti nuk do të ketë sukses
Presidenti turk Rexhep Tajjip Erdogan, përmes një lidhje me Skype ka deklaruar se ai është akoma president i shtetit dhe se do të drejtojë popullin në rezistencën kundër forcave të ushtrisë që po kryejnë grusht-shtetin.

"Kjo është një lëvizje e një pjese të forcave të armatosura. Eshtë një lëvizje kundër unitetit të shtetit dhe vëllazërisë. Përgjigjen do ia japim si popull", ka deklaruar ai. /albeu.com/
Shtuar më 15/07/2016, ora 23:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori