Reagon edhe Presidenti Meta, ka një këshillë për Ramën
Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka shprehur shqetësimin e tij për situatën e krijuar në Rrugën e Kombit dhe keqardhjen për personat e lënduar gjatë protestës së sotme.

Ai bën thirrje për evitimin e dhunës dhe për vetëpërmbajtje dhe dialog e mirëkuptim me qellim normalizimin e situatës.

Presidenti kërkon dhe kthimin e lëvizjes normale të automjeteve dhe qytetareve në pritje.
Shtuar më 31/03/2018, ora 14:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori