Reagon ashpër Shpëtim Idrizi: Shteti shqiptar ka rënë!
Pëlqej
Ngjarjet gjatë ceremonisë mortore sot në Bularat të Gjirokastrës, vijojnë të sjellë reagime të forta.

Kreu i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi ka folur për News24 dhe ka thënë se ajo që ndodh sot në Bularat ishte një shfaqe e shëmtuar.

“Jemi në kushtet e qarta të mungesës së reciprocitetit. Kemi parë një dhunim të identitet kombëtar. Kanë qenë 5 deputet dhe 2 euro deputete të Agimit të Artë.

Ne sot pamë që shteti shqiptar kishte rënë, ishte inekzisten, pamë një shfaqe të turpshme, nacionalizëm të sëmurë. Nuk po kuptonim se ku ndodhte kjo ngjarjen ë Greqi apo në Shqipëri”, tha Idrizi. /albeu.com/

Shtuar më 08/11/2018, ora 23:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori