Raundi III, komisioni i Ligjeve nuk shqyrton asnjë kandidat
Ashtu si dhe në dy raundet e mëparshme komisioni i Ligjeve nuk ka pasur asnjë emër të paraqitur për kandidat për Presidenti. Në këtë mënyrë përsëritet dita e hënë ku komisioni nuk shqyrtoi një çështje të tillë për shkak se nuk ishte paraqitur asnjë kandidat.

Në këtë mënyrë votimi i parë dhe i dytë për presidentin u quajt i dështuar, dhe e njëjta gjë mund të thuhet dhe për raundin e tretë, duke ezauruar kështu mundësitë e zgjedhjes së presidentit me 84 vota. /albeu.com/
Shtuar më 08/06/2012, ora 09:26

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori