Raporti britanik, Basha: Rama ndan pushtetin me përdhunuesit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke u bazuar në një raport të fundit britanik shprehet se shqiptaret janë viktimat më të mëdha të skllavërisë moderne në Britani: 346 viktima nga 1500 viktima të dokumentuara.

Shqiptaret jane viktimat me te medha te skllaverise moderne ne Britani, 346 viktima nga 1500 viktima te dokumentuara. Raporti britanik tregon nje plage te madhe te shoqerise tone, trafikimin e vajzave dhe grave nga bandat kriminale. Kjo ndodh kur KM i vendit ndan pushtet me trafikantet dhe perdhunuesit!”, shkruan Basha. /albeu.com/


Shtuar më 16/10/2017, ora 16:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori