Rama:Thaci, arkitekt i Kosovës europiane
Albeu.com
Kryetari i Partise Socialiste Edi Rama ka pershendetur sot procesin zgjedhor ne Kosove, duke thene se ne zgjedhjet e djeshme fitoi pluralizmi dhe bashkejetesa qytetare.Lideri socialist ka uruar kreun e Partise Demokratike te Kosoves, Hashim Thaci per fitoren ne zgjedhje duke e vleresuar ate arkitekt te Kosoves europiane. Duke folur me tej per te ardhmen e bashkepunimit mes partise se tij dhe asaj te Thacit, Rama tha se ky bashkepunim do te mbeshtetet ne realizimin e perpjekjeve per te vene ne jete politiken e re.
Ne vijim Rama foli per pjesemarrjen e ulet ne zgjedhje duke e vleresuar kete fenomen normalitet demokratik. Nga ana tjeter kreu I PS vleresoi procesin e rregullt zgjedhor ne Kosove duke thene se ai duhet te sherbeje si shembull dhe per politiken ne Shqiperi.
Shtuar më 18/11/2007, ora 20:10
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori