Rama voton në Parlament nga Kina

Prej disa ditësh, kryeministri Edi Rama së bashku me një delegacion shqiptar ndodhen për një vizitë disa ditore në Kinë por gjatë seancës së Kuvendit, të zhvilluar të enjten vota e tij është numëruar si “prezente” në sallë.

Në procesverbalin e votimeve të 4 projektligjeve të publikuar nga Panorama, bie në sy fakti se karta e Kryeministrit Edi Rama ka qenë në folenë e votimit dhe sipas elektronikës së Parlamentit ajo është numëruar si prani në sallë, edhe pse është listuar në kartat e deputetëve që nuk kanë votuar. Si votë “prezent” është numëruar dhe ajo e ministrit të Energjetikës, Damian Gjiknuri, edhe ky pjesë e delegacionit që vizitoi Kinën. /albeu.com/

Shtuar më 13/09/2014, ora 11:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori