Rama viziton Gjermaninë e shuan "gjakrat" me praninë e tij në Kuvend
Ndërsa në vendin tonë shumë çështje gëlojnë e kërkojnë të marrin përgjigje, kryeministri zgjedh Gjermaninë, duke i dhënë fund një situate plot tension sot në Kuvend.

Rama do të jetë për dy ditë në Landin e Hessenit. Atje do të takohet me Volker Bouffier dhe me Norbert Kartmann. Të premten, Edi Rama do të ketë një takim me biznesmenë gjermanë, në Landin e Hessenit.

Nëqoftëse bëjmë një panoramë të përgjithshme, vlen të theksohet se sot gazetarët e akuzojnë se kërkon t’i mbyllë gojën me burg. Opozita e akuzon për disa afera të rënda korrupsioni. Ilir Meta i kërkon ndryshime në qeveri, e ndërsa studentët e akuzojnë për dhunë dhe rritje të tarifave të shkollës. Nga ana tjetër, biznesi i kërkon ulje taksash, ndërsa qindra mijëra shqiptarë duan vetëm të ikin jashtë vendit, për një jetë më të mirë. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2015, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori