Rama vijon edhe sot mbledhjen e qeverisë në Shkodër
Pas mbledhjes së djeshme e cila zgjati 4 orë, kabineti i kryeministrit të ardhshëm Edi Rama do të vijojë sërish sot mbledhjen e qeverisë ne Shkoder.mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura, dje janë hedhur piketat e qarta për 100 ditët e para, por edhe për 300 ditët e qeverisë së re, të cilat do të përcaktojnë natyrën e qeverisjes dhe cilësinë e marrëdhënieve me njerëzit.
Mbledhja e qeverisë së re konsiderohet simbolike, pasi de juro është e pamundur të merren vendime deri në 12 shtator, atëherë kur pritet edhe dekretimi i saj. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2013, ora 10:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori