Rama: Vendimi per uljen e taksave do te kete efekt negativ per buxhetet e bashkive
Albeu.com
Ne momentin qe ka marre miratimin e qeverise projektligji per pergjysmimin e taksave per biznesit e vogel, i menjehershem ka qene reagimi i Kryebashkiakut te Tiranes dhe njeherazi kandidatit per kreun e PS, Edi Rama.Sipas tij vendimi mund te kete efekt pozitiv per biznesin e vogel, po jo per buxhetin e bashkive.

"Per vendimin e miratuar qeveria te kruaje xhepat dhe te beje kompensimine duhur. Duhet patjeter kompensim per buxhetin e Bashkive, pa kete s'realizohen projektet e parashikuara. Vendimi i qeverise eshte nje nxjerrje sysh per te vene vetulla", ka thene Rama ne nje takim qe ka kryer sot me krybashkiaket e vendit ku vihej re mungesa e kryebashkiakeve te djathte. "Qeveria e Berishes te mos nderrmare asnje vendim tjeter pa konsultuar me kryebashkiaket e vendit", perfundoi Rama.
Shtuar më 21/09/2005, ora 20:08
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori