Rama uron myslimanët për Kurban Barjamin me një video të veçantë (VIDEO)
Ditën e sotme besimtarët myslimanë në të gjithë botën festojnë Kurban Barjamin.

Në këtë ditë të shënuar për Islamin, kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një video të veçantë për të uruar besimtarët.

Rama ka zgjedhur një video me pamje nga kantieret e punes për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin.

Urimi i Ramës:

MIRËMËNGJES 😃 dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë

GËZUAR KURBAN BAJRAMIN. /albeu.com/

Shtuar më 21/08/2018, ora 08:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori