Rama ul kokën dhe tërhiqet nga shkarkimi i kryetarit të KQZ
Ka kaluar vetëm pak kohë që nga kërkesa që lëshoi Partia Socialiste për shkarkimin e kreut të KQZ-së, Klement Zguri të cilin e akuzonin se kishte fshehur dënimin e një kryebashkiaku.

Por shkarkimi i kreut të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve nuk do të futet në shqyrtim për diskutim në Kuvend.

Kryeministri është tërhequr nga shkarkimi i Klement Zgurit dhe ka kërkuar nisjen e dialogut me opozitën për zgjidhjen e ngërçit.

Duhet kujtuar se Klement Zguri publikoi një dokument që hidhte poshtë pretendimet e PS-së. /albeu.com/
Shtuar më 30/11/2017, ora 19:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori