Rama tregon emrin e ministrit të Brendshëm nëse PS fiton zgjedhjet
Kryeministri Edi Rama ka zbuluar të parin emër të kabinetit qeveritar, nëse fiton zgjedhjet parlamentare të 25 Qershorit.

Rama ka pohuar se Fatmir Xhafaj do të jetë ministri i Brendshëm, që do të vazhdojë punën e nisur nga Sajmir Tahiri dhe të lënë përgjysmë me ndryshimet që iu bënë Qeverisë pas marrëveshjes së 17 Majit me opozitën. /albeu.com/

Shtuar më 07/06/2017, ora 22:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori