Rama te tregu çam: 0 taksa për biznesin e vogël
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Ndërsa ka takuar tregtarët që ushtrojnë aktivitetin e tyre te tregu çam në kryeqytet, kreu i PS-së Edi Rama, ka premtuar sërish heqje të taksës për biznesin e vogël me ardhjen e soicalistëve në pushtet.


Kreu i selisë rozë tha se zerimi i taksave do të jetë rruga për rivitalizimin e biznesit të vogël.


Ndërsa tregtarët i kanë shprehur kryesiocialistit shqetësimin e tyre për rritjen e taksve, rritjen drastike të çmimeve që pasohet nga rënia e fuqisë blerëse.


Kryesocialisti Edi Rama prej kohësh ka apeluar qeverinë të mos presë qeverisjen socialiste, por të heqë sa më parë taksën për biznesin e vogël. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2012, ora 15:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian