Rama takon krerët e bashkive socialiste
Kryetari i PS-së, Edi Rama
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama po zhvillon në këto momente një takim me krerët e bashkive socialiste. Takimi po zhvillohet në selinë e Partisë Socialiste.

Sipas informacioneve takimi i krryebashkiakut Rama me krerët e bashkive socialiste do të ketë si objekt të saj mobilizimin për zgjedhjet lokale.

Mësohet se kreu i opozitës do t'u kërkojë krerëve vendorë që të nisin përgatitjet për zgjedhjet lokale.

Takimi mes kreut të PS-së dhe krerëve vendorë vjen 2 ditë pasi Presidenti i Republikës Bamir Topi ka dekretuar 8 majin si datën për zhvillimin e zgjedhjeve lokale.
Shtuar më 08/09/2010, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori