Ndërroi jetë "heroi" i tyre, Argjentina vjen me vendimin e madh
Rama: Stadiumi pa kosto për buxhetin
Kryeministri i vendit, Edi Rama, si një prej mbështetësve kryesorë për ndërtimin e stadiumit të ri kombëtar, ishte i pranishëm në mbledhjen e Këshillit të Restaurimeve, ku fillimisht përgëzoi studion projektuese për ruajtjen e fasadës, pjesë e trashëgimisë kulturore.

Duke iu përgjigjur akuzave për mënyrën e financimit të projektit, Rama u shpreh se partneriteti publik privat është mënyra më e mirë për të ndërtuar dhe menaxhuar pa kosto për buxhetin, stadiumin e ri kombëtar.

Kreu i qeverisë iu përgjigj edhe kritikëve, se përse stadiumi i ri nuk u ndërtua në perifeti të kryeqytetit.
Puna për shembjen e stadiumit të “Qemal Stafa” ka ditë që ka nisur dhe “Arena Kombëtare” pritet të jetë gati brenda dy vitesh nga nisja e punimeve./Albeu.com/
Shtuar më 01/07/2016, ora 20:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori