Rama: Shqipëria, përvojë e vëllazërisë fetare
Kryeministri Rama sot ishte i pranishëm në takimin e Krerëve Katolikë të Urdhrit të Evropës. Në fjalën e tij, Rama bëri me dije se vendi ynë është përvojë e bashkëjetesës fetare.

Ai shtoi më tej se komunitetet fetare në Shqipëri, janë një model për tu ndjekur. "Në Shqipëri kemi dëshminë e diçkaje që tejkalon tolerancën dhe bashkëjetesën, kemi përvojën e vëllazërisë fetare. E thënë nga një famulltar jezuit si Papa Francesku, ajo mban një vlerë të përhershme", deklaroi Rama. /albeu.com/
Shtuar më 25/03/2015, ora 11:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori