Rama shpalos në Twitter projektin qeverisës
Pëlqej
Dhjetë ditëshin e parë në krye të qeverisë shqiptare, Edi Rama, ka vendosur ti ndajë me opinionin publik përmes rrjetit social twitter dhe facebook, që ishte ura me e shpeshte e komunikimit edhe gjatë fushatës elektorale.

Përmes një komunkimi pyetje-përgjigje Kryeministri Rama u është përgjigjur interesimit qytetar për programin, për sfidat por edhe aktualitetin e nxehtë politik.

Kryeministri Rama ka dhënë përgjigje për sa i përket ligjit të statusit të nënpunësit civil, për të cilin tha se ligji krijon një vakuum ligjor që e bën atë një ligj të pazbatueshëm për mungesë aktesh nënligjore. Megjithatë Rama ka siguruar që do të qëndrojë në detyren e tij çdo punonjës i administratës që i shërben ligjit dhe punës me korrektësi.

Më poshtë ju sjellim disa nga pyetjet dhe përgjigjet:Shtuar më 01/10/2013, ora 21:26
Tage: konference
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori